Akupunktura to bzdura!

Akupunktura to bzdura! Poniżej link do artykułu jasno i przejrzyście wyjaśniającego dlaczego akupunktura  jest zwykłą ściemą. Dowiecie się o zmyślonych podstawach akupunktury. Przeczytacie, że wielowiekowa historia akupunktury jest oszustwem i marketingowym wymysłem.

Znajdziecie też fragment tłumaczący dlaczego wydaje się, że „działa”. Zachęcam do lektury. Dla nieznających dobrze angielskiego polecam tłumacz Google. Dość dobrze poradził sobie z tekstem.

http://www.quackometer.net/blog/2016/03/ten-things-about-acupuncture.html

Apel do młodych i rozsądnych fizjoterapeutów. Nie dajcie się nabierać! Nie traćcie czasu i pieniędzy na naukę wątpliwych „terapii” z ich mizernymi skutkami. Skupcie się na powiększaniu wiedzy i umiejętności w obszarach, o których wiemy, że przynoszą rezultaty. W obszarach, których współczesna nauka potwierdza ich działanie. To jest ogrom wiedzy do zdobycia! Przestańcie być akupunkturzystami, terapeutami manualnymi i ezoterykami. Bądźcie na powrót Fizjoterapeutami! Fizjoterapia powinna opierać się na dowodach naukowych. Precz z myśleniem magicznym!

Na różnych stronach i forach możecie spotkać osoby, które propagują zastosowanie technik alternatywnych. Często zdarza się, że robią to w sposób krewki i agresywny. Nagminnie wykorzystują argumenty ad personam i ad hominem. Na konkretne pytania odpowiadają pokrętnie i lawirują. Nie przytaczają argumentów rzeczowych. Odwołują się do niewidzialnych sił i niezbadanych tajemnic. Posługują się językiem „ezoterycznym”. Nie ufajcie im!

Są dwie możliwości: Pierwsza: są to osoby, które „nie odrobiły lekcji”. Nie znają możliwości układu nerwowego. Nie znają jego reakcji na silne bodźce jakim jest np: wbijanie igły w ludzkie ciało. Druga grupa to ludzie, którzy mają konflikt interesów. Zarabiają na tych metodach. Prowadzą różne kursy i szkolenia (np: akupunktury) bądź mają swoje gabinety medycyny chińskiej.

Współcześnie skuteczność działania terapii i leków ocenia się za pomocą rzetelnych badań i ich przeglądów. Nie ma innej drogi. Odrzucając naukę skręcacie w stronę szarlatanerii. Nauka działa! To dzięki niej i jej metodom badawczym możecie czytać ten wpis. Dzięki nauce korzystacie z samolotów, komórek i internetu. Nauka działa!

Akupunktura to bzdura – Doktor Pai Chi Wo

aku joke

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website at WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close